
DM
Datoru meistars
diagnostika un remonts
Pakalpojumi
Visa veida remonta un diagnostikas pakalpojumi jūsu datoram.
Datora komponenšu nomaiņa un remonts
Stacionārā datora videokartes remonts/maiņa
Ja ieslēdzot stacionāro datoru, dators ieslēdzās, bet parādās melns ekrāns, iespējams ir bojāta datora videokarte.
Video karte savā atmiņā ģenerē video signālu, kas tiek attēlots monitorā. Daudzās mātesplatēs video adapteris jau ir iebūvēts, kas raksturīgi ir lētākajiem portatīvajiem un personālajiem dartoriem, bet lielākai veiktspējai tiek izmantotas videokartes, kas ir uz atsevišķas plates un tiek ievietotas mātesplates, speciāli paredzētajā, slotā. Videokartes iedala pēc māteslates savienojuma interfeisa –ISA, MCA, VLB, PCI, AGP, PCI-X, PCI Express, VGA . Video kartes pamatā ir grafiskais procesors, kas nodrošina vizuālo attēlojumu displejā. Video kartes veiktspēju nosaka grafiskā procesora takts frekvence un iebūvētās atmiņas lielums. Pasaules lielākie videokartes ražotāji ir NVIDIA un ATI.
Datora videokartes nomaiņa 7.00 EUR + videokartes cena
Stacionāro datoru videokaršu cenas ir no 22 EUR, atkarībā no ražotāja, veida, atmiņas lieluma, izšķirtspējas atbalsta.
Stacionārā datora tīkla kartes remonts/maiņa
Ja no Jūsu stacionārā datora vairs pēkšņi nevar ieiet internetā un ilgstoši pazudis interneta savienojums, vispirms, ja iespējams, jāpārbauda vai no cita datora internets darbojās ar to pašu tīkla vadu. Ja šādas iespējas pārbaudīt nav, jāpārliecinās vai tīkla vads ir kārtīgi iesprausts portos, jārestartē dators, ja tas nelīdz jāsazinās ar savu interneta pakalpojumu sniedzēju. Šādos gadījumos rūpīgi pārbaudiet vai nav redzami fiziski bojājumi uz tīkla vada, ja iespējams pārbaudiet, izmantojot citu tīkla vadu. Ja interneta pakalpojuma sniedzējs apgalvo, ka viss ir kārtībā un esat pārbaudījis interneta savienojumu ar citu datoru vai ierīci, bet Jūsu stacionārajam datoram nav interneta savienojuma, ļoti iespējams ir bojāta datora tīkla karte.
Stacionārā datora RAM (operatīvās atmiņas) maiņa
Ja ieslēdzot stacionāro datoru parādās melns ekrāns un no stacionārā datora atskan BIOS signāli (pīkstieni), izslēdziet sacionāro datoru, atvienojiet no strāvas un pārbaudiet vai RAM (Operatīvā atmiņa) nav izskustināta no vietas -izņemiet un ielieciet RAM atmiņu, to nofiksējot un pamēģiniet ieslēgt datoru vēlreiz. Ja ir iespēja, varat notestēt datoru ar citu RAM atmiņu vai vērsties datorservisā pēc datora diagnostikas. Šādā gadījumā var būt vairāki iespējamie problēmas cēloņi un viens no tiem ir neejoša RAM atmiņa.
Operatīvā atmiņa ir tieši sasaistīta ar centrālo procesoru, kur tas veic datu apstrādi. Lai procesors varētu apstrādāt datus vai izpildīt programmu darbu, vispirms tam ir jāielādē operatīvajā atmiņā. Visas datora darbības ir kā viens liels algoritms, kura izpildes laikā tiek sperti attiecīgi soļi un izpildītas komandas. Komplektējot datoru ir precīzi jāzina, kāda tipa operatīvo atmiņu atbalsta jūsu mātesplate. Operatīvās atmiņas moduļi mūsdienās sastopami ar 512MB, 1GB 2GB, 4GB un 8GB ietilpību.
Datora operatīvo atmiņu cenas ir sākot no 8 EUR, atkarībā no tās ražotāja, lieluma un veida.
Stacionārā datora ventilatora remonts/maiņa
Ja kāds stacionārā datora ventilators sācis ļoti skaļi trokšņot vai vispār apstājies un stacionārais dators no pārkaršanas slēdzas pats ārā, tad var līdzēt jauna ventilatora uzstādīšana. Gadās, ka datora barošanas blokā, apstājies ventilators vai sācis skaļi trokšņot, barošanas bloka ventilatoru var nomainīt.
Datora ventilatoru cena ir sākot no 2 EUR, atkarībā no datora ventilatora lieluma, veida un ražotāja.
Datora mātesplates remonts/maiņa
Ja ieslēdzot datoru ir melns ekrāns un dators neielādē sistēmu un neizdod nekādas skaņas, viena no daudzām iespējamām datora problēmām var būt bojāta mātesplate.
Mātesplate ir lielākā no datorā esošajām komponentēm, tās galvenais uzdevums ir nodrošināt visas sistēmas atsevišķo elementu vienotu darbību. Jebkurai mātesplatei ir centrālā procesora ligzda, kur tiek ievietots procesors. Paplašināšanas slotu skaits atkarīgs no mātespaltes tipa un ražotāja, pazīstamākie slotu tipi : ISA,PCI, AGP. PCI-Express. Lielākoties mātespaltes satur šādus perifērijas iekārtu paredzētus interfeisus: IDE kontrolieri, Serial ATA kontrolieri, USB portus, FireWire portus, Bluetooth, Ethernet interfeisu, SCSI, paralēlais ports, virknes porti. Iegādājoties mātesplati, tai ir divi noteicošie parametri. Pirmais: ražotājfirma, jo no tā ir atkarīgs, cik kvalitatīvi strādās dators. Otrais: kāds čipsets atrodas uz šīs mātesplate. Pasaulē pazīstamākie plašu ražotāji : ASUS, AOPEN, Intel, ABIT, MSI, Gigabyte, Biostar. Citu firmu plates iegādāties nav vēlams un vēl jo vairāk Ķīnā ražotās. Jebkuras mātesplates pamatā ir mikroshēmu kopums, ko sauc par čipsetu. Pasaulē 3 vadošās čipsetu ražotājfirmas : Intel, AMD un VIA Technologies. Komplektējot savu datoru obligāti jāņem vērā mātesplatē ievietojamo komponenšu atbalstu, katrai mātesplatei tas ir strikti definēts.
Datora mātesplates cenas ir no 35 EUR, atkarībā no ražotāja, portu, ligzdu, slotu veida daudzuma, izmēra un citām opcijām.
Datora barošanas bloka remonts/maiņa
Barošanas bloka veiktspēju mēra vatos (W). Kā vēsta barošanas bloka nosaukums, tas baro visu sistēmu ar elektroenerģiju, nodrošinot datora darbību. Iegādājoties datoru, tā komplektēšanā jāvērš uzmanība barošanas bloka iegādei, jo jaudīgu komponenšu pievienošanas gadījumā attiecīgais barošanas bloks var izrādīties nespējīgs apgādāt sistēmu ar pietiekamu strāvas stiprumu. Tādēļ jāizvēlas tāds barošanas bloks, kura jauda būtu pietiekama un ar pat ar rezervi, lai nodrošinātu efektīvu datora komponenšu darbību.
Barošanas bloku cenas ir no 15 EUR, atkarībā no ražotāja un veiktspējas.
Datora cietā diska (HDD) remonts/maiņa
Ja ieslēdzot datoru parādās zils ekrāns ar baltiem burtiem, ļoti iespējams, ka problēmas ir ar datora cieto disku (HDD).
Cietais disks ir galvenā, un parasti ietilpīgākā datu glabāšanas komponente datorā. Operētājsistēma, instalētā programmatūra, filmas, mūzika –tas viss tiek glabāts tieši cietajā diskā. Cietais disks dažreiz dēvēts arī par „C disku” , sakarā ar to, ka Microsoft Windows vidē ar burtu „C” apzīmē primāro partīciju. Pasaules lielākie cieto disku ražotāji ir Seagate, Western Digital, Hitachi. Cietos diskus pēc pieslēguma veida iedala: SCSI, PATA, SATA. Cietais disks ir savienots ar mātesplati un uz to iet atsevišķs barošanas vads no barošanas bloka, līdzīgi kā mātesplatei vai diskdzinim. Datora cietajiem diskiem ļoti bīstami ir triecini un kritieni, triecienu rezultātā cietajam diskam var rasties fiziski bojājumi. Fizisku bojājumu gadījumā, cieto disku nevar labot. No fiziski bojātiem cietajiem diskiem tikai iespējams atgūt informāciju, kas tur glabājusies.
Stacionāro datoru cieto disku cenas ir no 50 EUR, atkarībā no ietilpības, ražotāja un jaudas.
Ja dators darbojas palēlināti, uzkarst, skaļi dūc, iespējams uz datora ventilatora, datora radiatora, datora mātesplates un uz citām datora komponentēm sakrājušies putekļi, kas traucē datora darbību un datorā nav vienmērīga gaisa plūsma, kā rezultātā datora komponentēm netiek nodrošināta pietiekoša dzesēšana. Šādā situācijā var palīdzēt datora tīrīšana no putekļiem jeb datora apkope
.
Datora optiskā diskdziņa maiņa/Remonts
DVD-RW diskdziņu cena ir no 15 - 85 EUR, atkarībā no ražotāja un opcijām.
Optiskie diskdziņi iedalās pēc to veiktspējas – CD-ROM iekārta ir spējīga nolasīt informāciju no ierakstīta kompakdiska, CD-R un CD-RW ir spējīgi ierakstīt un nolasīt informāciju no kompaktdiska, DVD diskdzinis ir spējīgs atskaņot DVD un iepriekšminētos kompakdisku tipus, kā arī DVD-RW ir spējīgs ierakstīt DVD diskus, kas ietilpības ziņā apsteidz CD četras reizes. Jaunākais optisko diskdziņu tips ir Blue-Ray, kas var sasniegt pat līdz 100GB ietilpību divslāņu diskos. Blue-ray diski lielākoties tiek izmantoti augstas izšķirtspējas video atsaņošanai un konsoļu spēlēm.
Veicu arī portatīvā datora diagnostiku, remontu un apkopi.